| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa scap de pistru.
Va rog sa-mi spuneti si mie niste solutii naturale happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Marunteste cateva seminte de mustar si amesteca-le cu lapte pana cand obtii o pasta omogena. Aplic-o pe suprafata tenului si las-o sa actioneze in timpul noptii. A doua zi dimineata, inlatura masca prin clatire cu apa rece. Pistruii vor deveni mai putin sesizabili daca aplici in mod constant suc de aloe vera pe suprafetele cu pistrui. Pistruii… cum sa-i alungam in mod naturist?

Ceapa si sucul de ceapa sunt si ele excelente pentru atenuarea petelor si a pistruilor. Taie in jumatate o ceapa rosie si freaca usor, de doua ori pe zi, suprafetele cu pistrui. De asemenea, amestecul obtinut dintr-o cantitate egala de pudra de turmeric, seminte de in macinate si apa lumineaza pielea si are rolul de a combate pistruii si petele de pe suprafata tenului. Aplica mixtura pe suprafetele respectiv si lasa sa actioneze. Dupa un sfert de ora, inlatura masca cu apa rece.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu castraveti te dai pe fata timp de 2 luni. efectul garantat 100% fara pistrui bafta si eu am incercat

| Matzaa a răspuns:

Nu poti sa scapi de pistrui deoarece fac parte din corpul tau happy.

| stance a răspuns:

Buna no sa poti sa scapi de ei mai ales in timpul veri din cauza ultravioletelor, iar vei avea putini pistrui