| Cary1234 a întrebat:

Vreau sa slabesc 20 de kilograme dar nu stiu cum! Am nevoie de ajutorul vostru TPU.Dau funda celui mai complex raspuns! Am nevoie de diete stiluri de viata si meniuri pe zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| wpetterssone a răspuns:

Cel mai bun mod de a slăbi este reducerea porției de mâncare. Un alt „secret" este mâncatul la ore fixe: la 7, la 13 și la 19. Între aceste mese principale se poate ia o gustare (recomand fructe sau legume).
De asemenea, nu trebuie să mai mănânci pâine (doar ocazional).
După ce ajungi la greutatea pe care o dorești, trebui să ai grijă de anul depăși acea greutate, decât cu maxim două kg. Apoi, trebuie să observi cum funcționează corpul tău. Îți vei da seama singură ce trebuie să ce nu trebuie să mănânci pentru a te menține.