| NekoLoriichan3 a întrebat:

Vreau să slăbesc 5 kg în 2 luni fără să le mai pun la loc..idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alwaysStyles a răspuns:

Multa lume tine neaparat sa urmeze o dieta anume, dar cel mai bun sfat pe care ti-l pot da, e sa ai un stil de viata cat mai sanatos, fructele si legumele sunt obligatorii, si in general incearca sa urmezi piramida nutritionala pe cat posibil, sa te infometezi nu e o solutie, apa este iarasi foarte buna, (nu carbogazoasa, si in nici un caz sucuri cu zahar, carbogazoase, etc.), cel putin 2 litri pe zi, pentru ca te ajuta sa mananci masura normala de mancare, si digera alimentele mai repede, pentru mine a fost foarte greu sa renunt la zahar, si mi-a trebuit mult sa imi dau seama ca trebuie sa tai din zahar (si nu numai) putin cate putin, ca corpul sa nu simta schimbarea si sa nu iti ceara. Sportul e si el foarte important, pentru ca mancarea ne da energie, iar daca energia nu este consumata (prin miscare) si transforma in grasime. Daca mananci sanatos si faci sport este imposibil sa nu slabesti, si e bine sa stii ca daca mananci intr-o zi ceva nu tocmai indicat, nu face nimic, important este sa te gandesti la asta ca un stil de viata, nu ca la o tortura pe care o faci ca sa slabesti, si abia astepti sa scapi.Pe mine m-ar fi ajutat mult sfaturile astea cand aveam nevoie.

3 răspunsuri:
| anonimaaa01 a răspuns:

Daca faci sport poti sa mananci orice vrei (cu limita, normal) si o sa arati bine si nu te vei ingrasa atata timp cat nu vei abuza de dulciuri si fast food. Bafta!

| nCansu a răspuns:

Dieta rina. Daca o ti exact cum scrie poti slabi si mai mult, eu am tinut-o si am si mai dat chiulul si am slabit intr-o luna 10 kg. Si nu le-am mai pus de un an la loc

| IgLL a răspuns:

Exerciții fizice, o ușoară alergare dimineață sau măcar o plimbare pe jos măcar 45 de minute.
În timpul zilei consumă o salată și orice fel de mâncare dar în cantitate mică. Nu înfometarea e secretul slăbirii sau evitarea mâncărurilor din viata de zi cu zi. Poți mâncare orice dar în cantități mici.
Cât despre exerciții e bine o serie de 20 de abdomene și genuflexiuni seara, iar pe parcursul timpului de la 20 mai adaugi câte 5 în fiecare seara.
Succes! Pentru alte sfaturi îmi poți scrie un mesaj.