| ՀԷՑ a întrebat:

Vreau sa slabesc repede si sigur, ce imi recomandati? [fara infometare, ca nu pot, mi se face rau]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FeelsLIKEmusique a răspuns:

Exercitii pilates. Sau daca nu, incerca sa mananci tarate, face ca stomacul tau sa se micsoreze, asa vei satura cu mai putin si desigur stabesti big grin

5 răspunsuri:
| Dummi a răspuns:

Acuma tu le vrei pe toate odata happy!
In primul rand fa-ti un plan - pana la ce greutate vrei sa ajungi. Indicele unei mase corporale normale trebuie sa fie intre 18, 5 si 25. Acesta se calculeaza asa: (masa(kg))/(inaltimea in metri la patrat).

Dupa vine partea cu lucrul: treci pe dieta mediteraniana si faci mult sport. Nu mai mananci fast-food, snaksuri, chipsuri, fornetti, gogosi si alte cacaturi din comert, nu bei cola.
Treci pe lapte de 1, 5%. Nu dulciuri. Ultima masa inainte de 19:00. Mananci putin si des. Nu dormi dupa masa. Mergi o statie de metrou/autobuz/tramvai pe jos samd. is o gramada de chestii. Dar tine minte nu e neaparat sa te infometezi pentru asta! Doar sa ai grija ce consumi.

Daca nu reusesti exista medicina bariatrica, la care te sfatuiesc sa nu ajungi decat in cazuri disperate.

Spor!

| adutzadragutza a răspuns:

Putina atentie la alimentatie(elimina pe cat posibil din aceasta produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic; consumata inainte si dupa masa,in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp), combinata cu 20-30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie, te a ajuta sa slabesti treptat, frumos si sanatos.Succes.
adutzadragutza a răspuns:
Http://www.gradinamea.ro/6_sfaturi_sanatoase_pentru_a_slabi_8260_550_1.html
http://www.sfaturi-diete.com/......i-sanatos/
http://www.divahair.ro/......bi_sanatos funda :-/

| AliiB a răspuns:

S-ar putea sa gasesti ceva folositor la o intrebare asemanatoare:
http://www.tpu.ro/......si-14-dau/
Succes! :*

| ՀԷՑ explică:

Maraa, exista mai multe feluri de tarate, la care te referi? si unde le pot gasi?happy

| Zuzi_5099 a răspuns:

Sporttongue
ceva gen' role, bicicleta sau plibari dese...
face corpu' bine lucrat...sau sala...