| Gabryelootsa a întrebat:

Vreau sa slabesc urgent la picioare. ce exercitii imi recomandati? sunt destul de inalta si nu am picioarele asa de mari dar tot e ceva.plus ca vine varabig grin pls help. dau funditawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdYtZu_5667 a răspuns:

Buna genoflexiunile sunt cele mai indicare 50 dimineata 50 la pranz 50 seara dupa fiecare masawinking iti zic eu c aintro luna o sa fie bine dar nu te speria daca in primele zile o sa ai febra ca nu-i nimic continua cu exercitile si febra va disparea mai repedewinking

3 răspunsuri:
| xDouaPuncteParantezaParanteza a răspuns:

Pai,am auzit ca daca mergi la plaja, soarele iti va arde grasimile [de pe picioare] si vei zlabi. Dar nu se va intampla imediat. Sper ca te-am ajutat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in aceasta zona a picioarelor(in special in partea superioara a acestora)dar si in restul corpului, ajuta alergatul.20-30 de minute/zi, cu viteza medie este suficient.Nu vei slabi intr-un timp record(ceea ce nici nu e recomandat, de altfel), dar vei obtine rezultatele dorite intr-un timp satisfacator.Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor alte complicatii). Succes.

| Madalina_8288 a răspuns:

Eu am auzit ca daca alergi maxim o ora pe zi slabesti la picioare...
si asta am inceput si eu sa fac :X