| dcorle a întrebat:

Vreau sa stiu daca se poate imbraca o masea in portelan fara a se pune pivot inainte? Pentru ca am niste plombe pe o masea cu nervul scos si nu vad rolul pivotului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Depinde de starea maselei. Dentistul e singurul in masura sa evalueze situatia. Poti cere si o a doua opinie la un alt dentist. Daca 2 dentisti fara nicio legatura intre ei iti spun ca trebuie cu pivot, asta-i soarta, n-ai ce-i face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate!

| RainboyDash a răspuns:

Poti sa iti pai si fara pivot, depinde de dentist.