| RoNaldo_DeNys_1992 a întrebat:

Vreau si eu intr-o luna sa slabesc vreo 8-10 kg. Am 1.73 si 73 kg, si as vrea sa slabesc cel putin 8 kg, cel mult 10 kg. Puteti sa-mi dati niste sfaturi? Ceva diete nu drastice sa contina aceleasi alimente in fiecare zi, de 4 zile am inceput sa numai mananc sucuri, dulciuri, paine alba, si alte alimente care ingrasa. In zilele astea am mancat doar fructe legume, carne de pui, 2 felii de paine integrala/zi, si recunosc am mai mancat niste crochete din comert, la punga, sunt facute din faina parca. Deci ce as putea face, a da de ieri in fiecare seara fac 5 serii a 10 abdomene, o sa cresc din ce in ce mai multe abdomene, maine 15 abdomene, poimaine 20 etc. Ajutor plz big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rouxee a răspuns:

E foarte bine.
Incearca sa mananci la fel de mult ca si inainte dar cu putine calorii.De exemplu fa-ti un castron mare de salata de varza sau alta salata si inca ceva consistent. piept de pui sau ceva, pentru ca asa te vei si mentine in momentrul in care nu vei mai tine dieta si nici nu stai cu senzatia oribila de foame.
Nu mananci seara, dimineata sa mananci bine...bea multa multa apa, ceaiuri diuretice: verde sau din codite de cirese, de soc etc.
In rest...te mai ajuta foarte mult alergatul..si incearca sa iti pui folie din aceea alimentara sau plasa.
Incearca si cu niste flotari ca te solicita mai mult decat abdomenele si dau rezultate spectaculoase!big grin
Bafta multa!

| RoNaldo_DeNys_1992 explică (pentru Rouxee):

Flotari nu prea pot face, dar o sa incerc. Eu tineam o dieta si mai am 2 zile :
dimineata : jumate de grefa ( eu am adaugat si un pahar de lapte si 2 sandwichuri cu salata de icre de crap) la pranz : 2 oua fierte tari, o salta de rosii, castraveti ca sos lamaie stoarsa si otet putin si jumate de grefa, seara : jumate de grefa, 100 g piept de pui sau sunca de pui si o rosie. Eu mai adaugam niste sticsuri uneori, o pungulitza mica pe zi, nu in fiecare zi. Sper ca intr-o luna sa slabesc ca stau la bunicamea, si cand merg la mine acasa vreau sa nu ma mai cunoasca nimeni laughing

5 răspunsuri:
| dede11112 a răspuns:

Du-te si la sala

| RoNaldo_DeNys_1992 explică (pentru dede11112):

Nu am cu cine, si ma duc acolo la 12 ani jumate si ce fac, dau la bicicleta si la banda rulanta. Ca cine stie ce belea fac daca merg la fiare