| Mașka98 a întrebat:

Vreau si eu niste remedii pentru durerile de oase (am Artrita), am incercat multe chestii, dar prea putine m-au ajutat cu adevarat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

In cazul artritei reumatoide se recomanda alimentația vegetariana.
Creste consumul de: fructe, leguminoase, soia, legume, nuci, cereale integrale, nuca. Este bun si iaurtul.
Reduce consumul sau elimină: carne de porc, băuturi alcoolice, lapte, oua, aditivi.