| Radu1992 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu despre ceaiul guarana si kiwi. E bun pentru glicemia mare? Ajuta ficatu'?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ceaiul de guarana si kivi sunt ceaiuri foarte gustoase, energizante, sporeste starea de bine, ajuta la regenerarea organismului si la detoxifierea organismului.

| luiza a răspuns:

Din cate stiu eu ceaiul asta este un bun energizant pentru organism fiindca contine cofeina. Pentru glicemie cauta un ceai antiglicemic.