| TechnoCocktail a întrebat:

Ceaiul verde chiar ajuta la slabt atat de mult? daca da in ce modsi cand ar trebui consumat, dupa masa sau dupa exercitii? Chiar vreau sa stiu. Funda happy

Răspuns Câştigător
| Georgi86 a răspuns:

Incearca sa il bei dupa 20-30 de minute dupa ce ai mancat. E mai bine asa, nu imediat dupa masa. Si sa nu-l faci prea tare ca te ia cu ameteli. Un singur plic la o cana cu apa e de ajuns happy Te ajuta la slabit in sensul ca scapi de retentia de apa

5 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Trebuie consumat dupa ce ai mancat. O cana de 250 ml odata. Cam doua cani pe zi, mai mult nu. Eu am baut odata 1 litru, si mi-a fost rau. Am avut stari de somnolenta, m-a durut stomacul. Din greseali se invata, si de asta iti zic chestiile astea. Ai grija cu el, nu este un ceai usor. Mai bine bea, ceai de ghimbir, ala este mult mai usor.

| TechnoCocktail explică (pentru strengaritzza):

Peste tot se spune ca ceaiul verde este foarte bine pentru organism. nu numai ca acelereaza metabolismul dar are si alte uleiuri esentiale de care organismul are nevoie. Sunt constetnt ca nu trebuie sa bei mai mult de 2--3 cani pe zi. si nu fac asta, dar am de ales intre ceai verde si cafea pentru accelerarea metabolismului. Si din ce am auzit cafeaua nu e sanatoasa in mai multe privinte.

| strengaritzza a răspuns (pentru TechnoCocktail):

Iar in ceea ce priveste cafeaua, una pe zi este recomandata, dimineata. Chiar si la gravide. Asta am citit-o chiar intr-o carte pentru femei gravide. Cafeaua nu slabeste! Cafeaua este recomandata la persoanele care sunt sub-tensive, adica au tensiune mica.

| Georgi86 a răspuns:

A, si sa nu-l bei niciodata pe stomacul gol happy

| ana27756 a răspuns:

Si eu am baut ceai verde de dimineata beiam o cana te ajuta la slabit si eu am baut acum un 1 an dar acum nul mai pot bea k mise face rau de la ielsad