| PeLeU a întrebat:

Vreau si eu sa va cer un sfat.
Am o anomalie dentara, nu stiu daca mai este cineva in situatia mea si vreau sa va intreb daca se poate rezolva.
http://imgur.com/gallery/QuSmbBu
Dupa cum se observa am un spatiu intre incisivi centrali, am purtat cand eram mic aparat dentar mobil (un kct de aparat ca mai rau m-a nenorocit pe viata, mi i-a mai si gaurit) deoarece ii aveam in fata rau, mi s-au indreptat, dar din cauza spatiului acela dintre cei doi dinti, incisivi laterali s-au dus mult inauntru (aproape sa cada).
Exista vreo metoda sa ii pun in pozitie dreapta va rog eu mult sa ma ajutati cu un sfat bun, ma simt foarte rau cand merg pe strada sa cand stau cu cineva de vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tot la un dentist ajungi - "consultațiile" astea online, sunt o glumă oferită de noi, bieți absolvenți de gimnaziu

| Freya1 a răspuns:

Mergi la un medic bun si probabil tot cu un aparat dentar special vei reusi.