| alexz44 a întrebat:

Vreau si eu un tratament pentru jigaraie (o boala la caine)

un tratament va rog

PS: seriozitate maxima si raspundeti numai daca stiti

PS2:daca se poate cat mai rapid

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SugarLips a răspuns:

Cred ca te referi la jigodie iar din pacate aceasta boala este incurabila cainii mor dupa ea...nu exista tratament imi pare raucrying

| BeHappyLikeMy a răspuns (pentru SugarLips):

Cainele nu va muri dupa aceaasta boala!

| BeHappyLikeMy a răspuns:

Cainele nu va muri dupa aceasta boala. Am si eu un catel de nici un an care a facut jigaraie. Face tratament (la veterinar), Iar un om la ars pe botic. Arsul pe botic vine din batrani si sansele sa isi revina sunt maxime. Cainele meu nu mananca si e molesit, dar in schimb bea apa (se hidrateaza singur). Cainele tau mananca sau bea apa? happy

| Stumbea_Rodica_1983 a răspuns:

Pentru cine cauta tratament: Mergeti la medicul veterinar sau farmacie veterinara. Sunt atat pastile cat si antibiotice injectabile. Boala inseamna inflamarea faringelui si da, sunt sanse sa moara chiar si dupa tratament, depinde de caine. Eu am in mod constant 10-12 caini si in fiecare an 1-2 se imbolnavesc. Toti tratati din prima zi au supravietuit. In concluzie, mergeti imediat la veterinar sau farmacie veterinara. In zonele rurale se practica arsul pe bot- pe unii caini ii ajuta, pe altii nu.