| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Daca raul de miscare rezulta de la contradictia intre perceptia ochilor si informatiile provenite de la lichidul agitat din urechea interna, atunci de ce ametesc si cand tin ochii inchisi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil suferi de VERTIGO!
Mergi la medic pentru investigatii medicale, pentru a ti se pune un diagnostic corect.

| sierra1 a răspuns:

Otolitele din urechea internă își fac treaba și dacă e intuneric

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ii tii inchisi doar ii acoperi cu ploapele, ei tot vad, doar ca intuneric, si foarte aproape.