| m2704 a întrebat:

De ce atunci cand stau cu ochii inchisi si imi imaginez un loc sau o secventa parca ametesc,mi se tulbura mintea,ceva de genu,sau cand incerc sa ma gandesc la mai multe chesti in acelasi timp, cam aceeasi siatuatie, sau ma gandesc la ceva ce nu ii gasesc o explicatie!

2 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Sunt intrebari frecvente, nu le gasim raspunsul nici, la varste mai inaintate, pentru simplu motiv ca am fost invatati de parinti ca Nustiu nu te mai gandi la asta.Si cu timpul ni s-a dus curiozitatea, citeste poezia Elenei Farago -Intrebari si o sa te lamuresti, ........sau nu, toti se gandesc la problemele astea, dar nimeni nu lea gasit raspuns.Lucian Blaga s-a salvat, de curiozitatile astea prin iubirea fata de toti si toate, iubirea divina o numeste el. Sper ca team lamuritlaughing)) am putea vb despre astea ore in sir, sper ca team lamurit cat de cat. Sal!

| SmokeyEye a răspuns:

"Sau cand incerc sa ma gandesc la mai multe chestii in acelasi timp" ia-le pe rand si asa scapi de dureri de cap sau gandeste cu ochii deschisi. Gandesti prea tare, te stresezi ca nu stii raspunsul, fii mai indiferent, nu le poti stii pe toate!