| NowForYou000 a întrebat:

Ziceti-mi repede niste pastile bune pentru durerea de spata si picioare. Pana merg la medic. Repede, care sunt cele (cea) mai bune. Sa calmeze rapid durerea aceasta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Brufen 400mg
Aulin
Ketonal
Evident, nu toate 3 o data, cel mult 1 AUlin /zi sau daca durerea e mare mai iei la 6-7 ore BRufenul.

3 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Evita pastilele pe cat posibil pentru ca te lovesc puternic la ficat. incearca diclofenac unguent pentru zona respectiva si cumpara-ti un aparat de electromasaj. Te va ajuta enorm daca e folosit corect.

https://www.omron-healthcare.com/ro-ro/products/painmanagement

Contraindicatii aici
https://www.youtube.com/watch?v=jOpFPloFGbA

| gheorghe699 a răspuns:

Incerca clorzoxazona, iti trec durerile, dar nu abuza este f puternica.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Ibuprofen iti opreste orice durere sau advil cele mai bune sunt.