| Cozylife123 a întrebat:

Salut! Am 20 de ani si simt amorteala si durerea la articulatii pe piciorul drept. Se poate sa fie asa din cauza stresului? Sau din cauza ca sunt anemica? Eu m-am nascut anemica si am simtit anumite stari toata viata: amorteli, amețeli, senzații de leșin, lipsa concentrării etc. Deci eu am mai pațit dar nu pe termen lung gen o saptamana. La medic am fost mi au dat niste pastile si am sa mai merg din nou pentru analize. De umblat pot merge n am treaba dar noaptea se simte cel mai tare si devine incomod. De fiecare data cand mi-am facut analize toate sunt bune mai putin fierul care e sub limita tot timpul, parca corpul meu nu vrea sa l asimileze. Voi ce ziceti ca este?
Multumesc pentru raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai trebuie sa îți aștepți analizele sa vezi cu certitudine ce problema ai.E bine totuși ca te-ai dus.

Dacă ai o lipsa de vitamine sau fier, și nu reușești sa îl asimilezi prin pastile, exista posibilitatea sa ți se de-a injectabil..Eu am probleme cu magneziu spre exemplu, nici eu nu prea îl asimilez și exista posibilitatea ca în viitorul apropiat sa mi se de-a injectabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amortirea ce coboara pe picior poate fi data de probleme la coloana vertebrala.