| abcd1234_9077 a întrebat:

Ziceti-mi si mie dc tot imi apare A DISK READ ERROR OCURRED si nu merge sa pornesc pc si nu merge nici sa reinstalez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sambotin a răspuns:

Cand pornesti calculatorul intra in BIOS si de acolo selecteaza al boot option si selecteaza prima optione sa fie de pe cd/dvd iar a 2-a sa fie de pe HDD, dupa ce faci asta introdu cd / dvd -ul cu windows si cand ajungi la etapa de formatare incearca sa formatezi tot hardu, dupa care creeazati partitiile, si instaleazal frumos in C, nu stiu daca te-am ajutat prea mult, dar GL