| NFC5498 a întrebat:

Am si eu o problema, cand pornesc calculatorul imi apare "A read disk error has occured".
Calculatorul este nou nu este vechi si nu are virusi.
Daca stiti raspundeti plz

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca mai ai garantie la el, du-te la garantie sa-ti schimbe hardul. Este posibil sa se fi inchis brusc de mai multe ori si acum ai baduri pe hard disck. Fa o VERIFICARE hard disk de bad-uri -> HIREN'S BootCD http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

| NFC5498 explică (pentru neluL):

Merci am uitat sa spun ca calculatorul porneste dupa lungi asteptari si ca am avut problema asta de cand mi s-a restartat odata brusc pc-ul.

| neluL a răspuns (pentru NFC5498):

Ca sa scapi de toate problemele iti trebuie hard disck. Nici un program nu poate sa repare badurile fizice de pe hard disk. Nici unul!