| sonia7026 a întrebat:

Zincul este bun contra acneei? as dori raspuns de la cei care au incercat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da este bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal,am incercat un produs(Zineryt)pe baza de eritromicina, in compozitia caruia se intalnea si zincul, si am fost foarte multumita de rezultate.Desi nu era chiar baza produsului, un rol important l-a avut, cu siguranta, si zincul.In orice caz, rezultatele obtinute difera in functie de fiecare persona in parte.
Daca va doriti sa incercati acest produs, faceti mai intai o vizita dermatologului pentru a va asigura ca e potrivit pentru voi(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine).NU il folositi fara aprobarea dermatologului! Numai bine.