| ToTuleOK a întrebat:

Zineryt este de calitate chiar ma poate scapa de acnee?
Daca da cat timp ar trebui aplicat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim0096 a răspuns:

Daca este vorba de o acnee usoara te va ajuta, dar daca este vorba de cosuri cu sebum(secretia aceea galbena), de mai multe bube si maricele cremele te vor ajuta intr-un procent de 40-50%pentru ca ele chiar daca vor disparea acum sau se vor ameliora vor aparea, ca presupun ca ai pana in 20 de ani. Fara pastile nu o sa scapi pentru ca aceste creme actioneaza la nivel local.El o sa te ajute dar ca sa scapi pentru totdeauna trebuie sa faci un tratament cu pastile pe o perioada de circa 3 luni! Foarte multe persoane spun ca am folosit tot felul de creme si nu au avut efect, din acest motiv dupa cum ti-am zis fara pastile nu o sa scapi doar daca organismul va oprii singur aceasta problema cu acneea in momentul maturizarii.Iar aceste pastile doar un medic dermatolog ti le poate recomanda.De exemplu doxiciclina, unidox solutab etc.

6 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Buna! Depinde de tenul fiecaruia. Eu am folosit acest produs si mi-a trecut. Iti recomand sa te duci la dermato sa te vada si in functie de tipul de cos pe care il ai sa iti dea ceva. Eu asa am facut. Alegerea este a ta. Numai bine Pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e de calitate sau nu.
Insa bitterul suedez sigur te scapa de acnee! Il poti gasi la orice plafar!
Inmoi vata in bitter si iti dai pe fata. Dupa cateva saptamani, vei simti diferenta!

| kx123 a răspuns:

Sincer, calitatea sa difera de la un ten la altul. La unii oameni poate functiona, la altii nu. Eu am folosit 1 tub intreg, l-am achizitionat si pe al 2-lea dar am constatat ca nu m-a ajutat cu nimic. Si tin sa mentionez ca nu am acnee severa. Mie mi-a trecut acneea cu Aknesol. Costa 11 lei si il poti achizitiona de la farmacie. Sa il folosesti in paralel cu o crema hidratanta pentru ca tinde sa usuce tenul!

| LiviuTPU99 a răspuns:

Da,este.dar mai bine mergi la doctor.

| ChemoshRDB a răspuns:

Cel mai bine folosesti Aloe Vera. Dupa ce te speli bine pe fata ungi pielea cu sucul unei plante Aloe Vera.

| zone3 a răspuns:

Mie mi-au zis la farmacie ca ma spal pe fata dimineata si sa a fac, si tot aasa seara. pana golesc sticluta. Dar nu m-a ajutat deloc