| anonim_4396 a întrebat:

Zynerit este bun pentru cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Hello
Am citit multe comentarii legate de el. Unii spun ca le-a facut bine, altii ca nu si ca s-au iritat sau ca prima data a avut efect, iar apoi pielea s-a obisnuit cu zyneritul asta si nu a mai avut niciun efect dupa.
Mie acum vreo saptamana mi-au aparut cateva cosuri si sambata m-am dus sa-mi iau crema cu argila.Am mai avut-o si mi-a priit foarte bine.
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/......6917_n.jpg
Odata aplicata, ea se usuca si se face ca o masca, se intareste.Pe cutie zice sa stai intre 1-7 ore cu ea, dar eu stau cam 2 ore:-?, apoi ma spal cu apa calduta.
Imediat ce mi-am cumparat-o(sambata) m-am dat cu ea si vreau sa-ti spun ca la mine cosurile au cam disparut(luni).Se mai vad doar foarte putin.Cu crema asta te dai doar o data pe zi si o aplici doar unde ai cosuri, nu ca ar face ceva rau daca ar fi aplicata pe toata fata(eu inainte o puneam pe toata fata si nu se intampla nimic rau), dar numai zonele problematice conteaza nu?
Recomand din suflet crema asta.E minunata, contine argila si propolis si e foarte buna, chiar isi face efectul.Eu am dat doar 6.3 lei pe ea.
Pa paa

| Bubu4 a răspuns:

Dupa cum a spus si MirelaC, depinde de ten, unora le prieste, altora le face rau. Eu una am folosit timp de 3 luni Brevoxyl, de doua ori pe zi. Nu aveam cosuri multe, insa m-a scapat de ele si de punctele negre. Momentan nu mai folosesc, insa se vede diferenta si acum. Iar de la prima aplicare, rezultatele apar dupa aproximativ 2 saptamani, dar se merita asteptarea.

| One94 a răspuns:

Nu,nu este bun pentru cosuri l-am incercat si eu si chiar mi-au aparut si mai multelaughing.
Eu iti recomand gama La Roche-Posay pe care o gasesti la farmacie.E intr-adevar mai scumpa da macar te scapa de cosuri(adica mna pe mine una m-a scapat).

| Lussii a răspuns:

Chiar cand am citit intrebarea il foloseam.Eu il folosesc de cativa ani buni, nu s-a obisnuit tenul cu el cum mi s-a intamplat cu alte produse, deci inca functioneaza la mine.Bine,eu acum nu prea mai am cosuri, decat intr-o anumita perioada a lunii.Din punctul meu de vedere este cel mai bun produs anti acnee pe care l-am incercat (si nu sunt putine). Usuca cosurile si dispar in cateva zile, apoi folosesc si Cicaplast pentru semne.

| EOsO a răspuns:

Da.Mie medicul dermatolog mi l-a recomandat si e bun.(cosurile le usuca si in vreo cateva zile dispar aproape total)