| anonim_4396 a întrebat:

A consumat careva lapte de soia? Daca da, ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

As vrea sa iti dau un sfat.Majoritatea laptelui de soia din comert este facut din seminte modificate genetic, ceea ce scade din efectele "benefice". Daca vrei sa bei lapte de post(imi inchipui )incearca laptele de migdale.Este dens, dulce si se amesteca cu apa, il gasesti la farmacie.Seamana la consistenta si culoare cu laptele condensat.Laptele de soia are un gust salciu-dulce si uneori aromat, pe limba se simte usor"nisipos"tip praf de creta happy
Mie personal nu imi place, prefer soia germinata in salate.

| thegatekeeper a răspuns:

Eu consum, in fiecare zi aproape (sunt vegana). Nu pot sa ma satur de el, mai ales de cel de la Alpro, cu aroma de vanilie. Este, intr-adevar, ceva mai scump, dar merita. Este mult mai benefic decat laptele obisnuit si mult mai sanatos. Cele care mi-au placut pana acum sunt cele de la Inedit, la sticla, cu aroma de capsuni si vanilie si cele de la Alpro (vanilie, ciocolata) :X.

| davidtm a răspuns:

Lapcie di soia?

| MioaraParalescu a răspuns:

Blahhhh scarbosss! cred pana acum nu am gustat happy

| carpediem a răspuns:

Da. E beton si are multe beneficii culinare. Dar din pacate mi-se pare scump, stii cum e cu gusturile...trebuie sa vezi tu.

| RXN a răspuns:

Il gasesti simplu sau cu arome de vanilie,fructe,ciocolata,etc.
Mie chiar imi place, dar depinde foarte mult de gusturile persoanei, unora le provoaca greata.

| Anda1197 a răspuns:

Yak! nu mai mananc in viata mealaughing! are un gust... toata lumea zice ca e folositor pentru organism dar eu il consider gretos!

| RautateaTa a răspuns:

Da.e destul de bun. difera mult de laptele de vaca.(dupa cite am auzit de la dietolog te ajuta sa slabesti mai repede) happy

| ramona_2533 a răspuns:

Da am baut si avea gust de dovleac crud. mie una nu-mi place tot cel d vaca e mai bun chiar daca se spune ca cel din soia este mai sanatos(asa am auzit)