| 123BarbalataGeorgiana a întrebat:

A iesit culoarea dint-o bluza la spalat, si a intrat intr-o perechee de blugi. Cum pot scoate petele din blugi fara clor sau vanish fiindca se vor decolora blugii! Hellp!

Răspuns Câştigător
| amalyaa a răspuns:

Îi poți ține la înmuiat intr-un lighean cu apă și detergent de rufe, îi ții cam jumate de zi, sau mai puțin. Îi scoți si pui detergent lichid/pulbere pe pete si lași acolo vreo 10-15 minute, după freci pata. Eu am pațin așa cu un maieu, s-a facut de negru de la o rochita si a ieșt pata chiar si dupa 3-4 săptămâni. (dacă pui pulbere sa amesteci putin pe pata sa se faca un fel de pastă). Sper că te-am ajutat

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cu foarfeca!