| Elaaaaaaaaaa a întrebat:

Am pus la spalat o bluza din langa gri cu o pereche de pantalaoni negrii. A iesit culoarea din pantaloni iar acum bluza cea gri e ca si patata. cred ca de la pantaloni. cum sa scot petele alea? Daca incerc cu clor ce se intampla? Va rog sa ma ajutati crying(((((((

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Cu hipoclor, banuiesc ca bluza sau pantalonii erau noi si cum stii in ziua de azi cand cumperi o haina nu le vopsesc bine, asa spalandule li se duce o parte de culoare. Eu am patit la fel de la o bluza albastra s-au facut violeti niste pantaloni scurti si cu hipoclor s-au albit ca inainte (au un desen nu sunt albi in totalitate).

1 răspuns:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Nuuuu sa nu o bagi in clor ca nu o sa se albeasca toata o sa se albeasca doar cateva pete.
Poti incerca sa o speli din nou si sa o dai cu vanish sau iti cumperi alta.