| MissDelevingne a întrebat:

Acele tigai in care cica NU PUI DLOC ULEI, chiar fac mancarea fara ulei? chiar nu necesita ados de ulei in mancare? se poate fara? se gateste mai gustos si mai sanatos?
funda-raspuns bun!

8 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Simplu: nu.

Nu asculta căcaturile de la teleshopping, în proporţie de 99% sunt bazaconii.

| babyangel a răspuns:

Tigaile de teflon sunt foarte utile prin prisma prepararii de mancare fara folosirea de uleiuri si grasimi, mancarea nu se lipeste de tigaie, tigaia se spala foarte usor.

| IrOnHiDe a răspuns:

Buna...nu stiu chiar exact poate av avea tigaia ceva pe fund si nu lipeste mancarea uleiul este pus in tigaie de fapt ca sa nu se prajeasca mancarea adica sa nu se lipeasca, poate va avea tigaia ceva, in ziua de azi ce nu se face
O zi buna
FUNDA?

| dydo a răspuns:

Da. si mami are si e mancare la aburi tot se fce la aburi,mancarea e mult mai sanatoasa decatin ulei intr-adevar e mai seaca sa zic asa, e uscata, dar e bunabig grin mie-mi place mai ales legumele sunt excelente

| nana0000 a răspuns:

Pai da gatesti fara sa pui ulei

| moldoa12 a răspuns:

Da.Eu am o tigaie Tefal si e super mai ales la pulpe si peste w grozava o recomand plus ca mancarea are un gust grozav
Si chiar nu se lipeste nimic de ea dar nu freca cu ceva metalic fundul

| MihaDiva a răspuns:

Da! Este adevarat. Am un set de astfel de tigai ( adica mama are) o tigaie de facut clatite. Nu necesita ulei. Dar cltitele au un alt miros si o alta culoare(pe o parte ies mai maronii) dar si un alt gust, nu mai sunt la fel de zemoase ca atunci cand pui ulei si sunt mai dulci(te sfatuiesc sa pui putin sifon). Mai este o tigaie mai mare cu capac in care mancarea se inabuse in aburi deci poti prepara orice fel de mancare. Depinde de gust mie imi place mai mult mancarea gatita fara ulei si este si mai sanatoasa. Dar depinde ce fel de tigai (nu te'ai sfatui sa iei de la teleshopping) mama le-a comandat dint-o revista pentru gatit.nu mai stiu cum se numea dar am vazut si in magazine speciale cu articole de gatit. Ar trebui sa te interesezi mai ininte de calitatea lor :* sper ca ti-am fost de ajutor > Si pofta buna :*

fundita? big grin

| lazarflorin1000 a răspuns:

Am un set de oale si tigai de la zepter(asa se numeste firma)si sunt formidabile...si culmea poti fierbe si ou fara apa!