| Annitu a întrebat:

Acum ceva timp (prin anul' 2000) era o ciocolată care pocneşte în gură. Ştie cineva măcar despre ce e vorba, cum se numeşte şi mai ales... dacă se mai găseşte?
Mersi!big grin

6 răspunsuri:
| Annitu explică:

Am aflat. Se numea Bum Bum şi era de la Kandia.Mă gândeam că mai sunt pe piaţă puppy dog eyes
. Păcat...
:-shappy

| shadovv a răspuns:

Imi aduc aminte de ea. Era parca alba cu punte roz prin ea. Foarte buna ciocolata dar din pacate au scos-o de pe piata. Numele nu mi l mai aduc aminte dar stiu sigur ca era ceva de genu "boomboom" sau "pocpoc". Bafta la cautari!

| larysutzajb a răspuns:

Aaa.stiu.are milka.super buna. sunt asa niste bilute din ciocolata alba.eu am gasit-o cand am oprit cu parinti mei intr-o benzinarie nu a fost foarte scumpa.3 lei sau asa ceva.erau vreo 10 bilute dinalea.de craciun erau invelite intr-un staniol mov cu om de zapada.ma rog era ceva bun.si mai stiu(sigur)ca si primola are happydaca gasesti pofta mare happy

| cryssa a răspuns:

Mai exista o ciocolata care pocneste...e de la milka si are ambalaj roz cu niste bomboane desenate pe el...nu stiu cum se numeste, dar am mancat la inceputul anului scolar

| EUgenERATION a răspuns:

Iată că Bum-Bum revine în 2014 cu ceva mai complex, de la Milka (mai fusese ceva în cursul anilor - primola și parca tot milka)! Yupi! http://dintre-noutati.blogspot.ro/2014/04/milka-choco-jelly.html (o să se mai pună poze zilele astea - le au cei de la site, dar nu le-au scos din aparatul foto și o să aranjez un pic textul!; site în versiune beta 2) însă nu e chiar cea mai bună ciocolată, dar merită încercată și s-ar putea să fie cea mai vândută ciocolată Milka! Și mai există doar Bum Bum ca bombonele gumate, dar se găsesc greu... Sunt niște pliculețe...

Și aia era de la Kandia! Mâncam săptămânal! Avea mama firmă atunci (acum nu mai dețin) și îmi lua din Selgros!

| EUgenERATION a răspuns (pentru EUgenERATION):

N-am poze însă și nici nu găsesc!