| gemeni6226 a întrebat:

Ajutor! in masina de spalt s-a introdus din greseala o bucatica de hartie,si acum un pulovar si o camasa este contaminata cu bucatele marunte de tot de hirtie, ar fi o luna sa dau tot jos cu munca migaloasa.Nu stiti o solutie cu care pot da mai repede jos? de pe camasa inca sa zicem ca cu o munca de 2 ore pot da jos dar de pe pulovar mai greu.

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

O clatire abundenta (multa apa).

| gemeni6226 explică (pentru Dragobeta):

Eu am lasat sa se usuce si m-am apucat manual.

| gemeni6226 explică (pentru Dragobeta):

La camasa a functionat! Multumesc! o sa incerc si cu pulovarul.

8 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Scuturat bine si spalat inca o data.
Sorry

| gemeni6226 explică (pentru ioana748):

Nici o problema daca asta ar functiona.

| gemeni6226 explică (pentru ioana748):

Poate ca la camasa va functiona, dar la pulovar ma indoiesc.

| dragonu8 a răspuns:

Cu aparatul de scame sau incearca cu o rola pentru luarea parului de animale de pe haine

| gemeni6226 explică (pentru dragonu8):

Am incercat asta nu functioneaza.

| gemeni6226 explică (pentru dragonu8):

Inschimb mi-a venit ideea sa incerc cu scotchul larg sa pun acolo unde sunt cupartea lipicioasa.