| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri cat mai repede? Stiti vreo solutie sau ceva?

Răspuns Câştigător
| Eternitas a răspuns:

O altă problemă în adolescenţă: acneea. Ştiu că e supărătoare, dar există ceva ce ai putea să încerci :

1)Cremă de gălbenele.
2)Zynerit şi Skinoren http://www.orsovaonline.net/zynerit-si-skinoren-pentru-tratamentul-acneei/
3) Săpun şi apă.
4) Spargi un ou şi lichidul galben îl aplici pe părţile infectate.
5)Spirt.

1 răspuns:
| AboutMyMusiclife a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele Oricum, cea mai importanta e igiena! Succes:*