| maria_4948 a întrebat:

Am 15 ani.si am 45 de kg... mananc. ce`mi vine...sunt grasa? am 1.53

Răspuns Câştigător
| mirunaana a răspuns:

Ca sa vezi daca este buna greutatea se face raportul inaltime-greutate : din inaltime se scade 10 si rezultatul este nr de kg pe care ar trebui sa le ai.deci eu zic ca esti bine... 2 kg in plus nu e tragictongue

6 răspunsuri:
| Vexio a răspuns:

Da este foarte bine ca vine 53-10 care da 43 ...deci cu 2 kg in plus.mare branza...eu care am 53kg la 11 ani ce sa mai zicrolling on the floor))

| Anonymus314 a răspuns:

Hmm. putin plinuta, dar doar atat

| AlexaS a răspuns:

Ai greutatea perfecta pentru varsta si inaltimea ta media ta ar fi de 45. 9 kg deci esti ok

| babydolldeea a răspuns:

Nu nu esti deloc grasa tio garantez eu am 18 ani am 1. 52 (sunt piticatongue ) si am 52km si mi se vede burtica ideal ar fi sa ai 45-47 de kg mde eu mai am de slabit laughing

| Madnessu a răspuns:

Daca nu erai asa scunda nu erai grasa la varsta ta.

| Danyyyyy_5070 a răspuns:

Nu esti absolut deloc.Greutatea trebuie sa fie cu 10 kg mai mica decat inaltimea deci ar trebui: 43 kg. Dar faptul ca ai cu 2 kg mai mult nu inseamna ca esti grasa