| andreea1728 a întrebat:

Am 18 ani si parintii mei stiu ca fumez.Problema mea este ca urasc mirosul ala de fum care se impregneaza in geaca mai ales acum iarna.Stiti vreun remediu? Sa nu se mai prinda sau macar mai putin.Ar trebui sa imi spal geaca zilniclaughing

Răspuns Câştigător
| Miss25JK a răspuns:

Eu nu iti spun sa te lasi de fumat, eu iti raspund strict la intrebare: Cauta sa nu mai stai in fum, tine tigara un pic mai departe de corp si in felul asta nu mai vine fumul direct spre geaca, marlboro less smell, pune geaca noapte la aerisit, cauta parfum anti tabac.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai fumezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fumezi dezbracata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu mai fuma, i ti strici dintii, sanatatea, lasă prostia asta de țigară.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai 18 ani, muta-te de capul tau si fumeaza pana crapi. A, stai, esti pe spinarea parintilor? Greseala lor, eu daca as fi taica-tu nu ti-as mai da nici un leu si te-as pune sa iti si platesti partea de intretinere si chiria. Sa te vad dupa aia de unde mai fumezi. In alta ordine de idei, lasa-te de fumat.

| Mihai1810 a răspuns:

Daca stiu deja ca fumezi atunci cu ce te mai incurca mirosul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul remediu : renunta la fumat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fuma în spații închise!

| acidelic a răspuns:

Stefan_Valy_1979, CristiDinBucuresti si altii care spun "Lasa-te de fumat", degeaba spuneti asta la un fumator ca nu se va lasa ever. Asta e ca si cum, vine cineva din fata unui ecran si imi spune mie: Lasa-te de fumat", cu siguranta te voi asculta pe tine pentru ca esti Dumnezeu si ma voi lasa de fumat dupa 10 ani ce mi-am blablabla plamanii si altele. Cine d-ck mea esti tu sa-mi spui asta? mi se rupe mie ca mai vine un alt retard cu propozitia "Renunta la fumat". Eu am ascultat cacatu asta in 10 ani de fumat de la sute de persoane si niciunu nu m-a facut sa-mi pun un semn de intrebare daca intr-adevar trebuie sa renunt la fumat. Am ascultat un singur om care a spus frumos si clar "Bai eu am ales sa nu fumez ca arunc foarte multi bani pe niste chesti dubioase ce nu si au rostul in viata noastra si sunt facute de alti oamenii ce vor sa se imbogateasca pe pielea "Prostiilor", daca stam sa ne gandim si am face un calcul, un fumator ar consuma in jur de 43.000 EUR intr-o viata pe tigarii, ce as putea face cu banii astia? Foarte multe!"
Puteti sa mi da-ti report la post da va frustreaza si nu stiti sa dati un sfat bun si util care sa-i puna un semn de intrebare acelui fumator de ce-si iroseste sanatatea/banii

| KoA a răspuns:

Tigara electronica cu diferite arome, asa o sa zici ca te-ai dat cu parfumrolling on the floor

| Alin933 a răspuns:

Îți recomand o țigare electronică. Nu îți mai miros nici degetele, nici gura, si nici hainele a fum si este si mai economica

| Clorox a răspuns (pentru Alin933):

Da, si iti bubuie in fata laughing

| anecavaleruannemona a răspuns:

Poti incerca sa folosesti o tigara electonica plus ca ele au arome diferite. si poate asa te poti lasa de fumat.