| AniCasi a întrebat:

Va rog daca ma puteti ajuta. Am o problema cu parul meu..Il spal zilnic dar nu rezista mirosul placut foarte mult,imediat dupa spalare simt un miros neplacut al scalpului, mai ales iarna. Oare de ce? Ce as putea face? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EvaneSScence a răspuns:

Dar sunt si sampoane care miros urat, a medicament si totusi parul nu preia mirosul. Cred ca mai degraba te obsedeaza asta pe tine si ti se pare. Daca nu ti se pare, mergi la dermatolog.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă te speli zilnic, cu toate că nu este prea sănătos pentru păr, Si ai impresia cu miroase urât, uite ce cred eu că are:
http://www.ziare.com/......or-1107569

| Dianatips a răspuns:

Cred ca se numeste exces de sebumm, bineinteles, parul si scalpul tau e obisnuit deja sa fie spalat zilnic, dar incearca sa raresti lucrul asta, incearca sa iti speli parul o data la 2, 3 zile. Chiar daca ai parul vopsit sau nu iti recomand samponul GLISS, tubul rosu big grin eu il folosesc de 2 ani si parul isi pastreaza mirosul si 2 zile

| AniCasi explică (pentru Dianatips):

Multumesc! Parul meu are firul gros si nu il am vopsit!

| passyon22 a răspuns:

Probabil ai vreo ciuperca, dermatita:d Dar e foarte probabil sa fie de la samponul pe care-l folosesti.