| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Am cumparat un expresor de cafea. As vrea sa stiu ce cafea se foloseste? Exista cafea boabe pentru expresor si cafea boabe pentru macinat si facut la ibric?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice cafea dar depinde de granulatia ei dupa macinare.

| KNST a răspuns:

Se foloseste orice tip de cafea. Dar, ATENTIE! Depinde de finetea cafelei! O cafea macinata prea fin iti poate infunda sitele din infuzor foarte des, iar o cafea macinata mai grosier va duce la un produs slab calitativ. Ce tip de "expresor" este? P.S. Am lucrat mult timp in acest domeniu.

| Flavius_Stanciu_1996 explică (pentru KNST):

Krups

| KNST a răspuns (pentru Flavius_Stanciu_1996):

Cunosc Krups, dar Krups fabrica zeci de modele. Spune-mi modelul, te rog! happy

| Qwwww a răspuns:

Cafea să fie atât.

| Petru1999292 a răspuns:

Poti folosi orice cafea boabe pentru orice aparat care are rasnita de cafea. Uite aici: https://www.coffeepoint.ro/cafea/cafea-boabe

| QalexGG a răspuns:

Orice fel de cafea