| mariela60 a întrebat:

Ce cafea boabe folositi pentru expresor?
'

8 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ca la orice expresor se folosesc boabele prajite! Apoi in functie de aroma dorita se dozeaza fluxul de apa/abur si cantitata de lapte condensat in functie de aparatul folosit si de dorinta clientului.Nu in ultimul rand trebuie sa pui la dispozitia clientului un/doua plicuri cu zahar si o lingurita de unica folosinta!(asezate pe un servetel)si bineanteles cu urarea sa aiba (nu pofta buna ca la cafea nu e cazul) ci :"un gust pe masura va doresc"si "mai reveniti..."

| justyoung9 a răspuns:

Cafea boabe illy

| Petru1999292 a răspuns:

Eu o folosesc pe aceasta pentru cafeaua de acasa: https://www.coffeepoint.ro/......e-1kg.html

| sweetheart88 a răspuns:

Cafea boabe brasiliero

| MegaGirl80 a răspuns:

Lavazza Crema Aroma