| Utilizatoare123 a întrebat:

Am facut niste oua umplute cu galbenus tare, pate de ficat si mustar... Dar le lipseste acea "acreala" - are ceva daca pun zeama de lamaie?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nimic. Mai taie putin greata.

| dullcat a răspuns:

Da-i inainte, iese mai bun asa. Poti face cum doresti, experimentezi in functie de propriile gusturi, nu e nicio regula fixa.Nu suntem aici sa ne batem pe reteta eclerului asa cum fac influencerii. laughing

| Furnicuta000 a răspuns:

Ouala umplute se fac cu pate, galbenus si maioneza. De la maioneza e acreala pentru ca se presupune ca maioneza are lamaie. Acum daca tu le-ai facut de dieta problema ta...

| Utilizatoare123 explică (pentru Furnicuta000):

Ouale umplute se fac in diverse moduri, cauta retete si vei vedea.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Tu vrei sa aiba gust de oua umplute reteta clasica dar scoti lucruri esentiale din reteta si apoi te plangi. Or fi retete multe dar nu toate au acelasi gust

| ioana748 a răspuns:

Oricum mustarul le da un gust bun.
Dar poti pune foarte putina sare de lamaie.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Se cheamă condimente, ce le lipsește și acea "acreală" era dată de maioneza făcută în casă, nu cumpărată.