| Henrypericolpublic a întrebat:

Am fost la magazin si mi-am luat un tricou nou.
L-am purtat doar o data si l-am spalat.
Cand l-am intins la uscat am observat o mica ruptura la spatele lui.
Pot face ceva sa nu se mai cunoasca sau pot schimba tricoul?
Au trecut doua saptamani de cand l-am luat dar nu am observat daca era rupt de atunci sau daca s-a rupt cat a fost la mine.
Va rog spuneti-mi cum sa-l repar sa fie acceptabil de iesit afara deoarece am rupt un tricou si l-am luat pe acesta in loc si e foarte frumos si nu as vrea sa renunt la el.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-l mamei si ti-l va coase ea.
De schimbat nu ti-l schimba nimeni, ca nu se vand tricouri rupte in magazin, iar magazinul nu ti-ar schimba un tricou purtat, care are gauri in el.

| Raven a răspuns:

Poți încerca metoda asta, cu bandă termocolantă
https://www.youtube.com/watch?v=71MEWQW0N0A

| gogu220 a răspuns (pentru Raven):

Explică-i omului că acea bandă o poţi găsi la atelierele de retuş sau modificat haine.
Şi este adevărat că o mică găurică se vede urât, dar la mai multe găurele vă gândiţi? Cum se merge cu blugi rupţi, am văzut pe sradă şi cu tricouri rupte sau hanorace.

| Raven a răspuns (pentru gogu220):

Se găsește și pe net, la IKEA, la unele mercerii, eu am luat-o de pe Happymax. Se găsesc inclusiv embleme termoadezive care se pot pune pe fața, nu pe dosul tricoului, având și rol decorativ.
http://vaella.ro/embleme-petice-termoadezive/