| Tudoran a întrebat:

Am in curte un agud care are fructe la greu. Pe langa faptul ca face multe dude, face si multa mizerie si se aduna si musculite. Vreau sa imi spuneti ce pot face din aceste dude. As vrea sa incerc sa le strag repede, sa nu le las sa se coaca puternic si sa cada pe jos. As vrea totusi sa nu le arunc, ci sa le folosesc la ceva.

2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Ai putea face dulceata, gem, suc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dudele conțin un antioxidant foarte bun pentru organism. medicament anticancer și care previne cancerul. E păcat să le arunci dacă le ai la îndemână. Cel mai bun lucru este să mănânci cât mai multe și să faci dulceață din restul. Dar cele coapte, negre.