| anonim_4396 a întrebat:

Hei,tuturor. Mie imi place de ceva timp de un baiat care este cu un an mai mare decat mine. Cand eram mai mici,cand ne intalneam,el mereu ma saluta, facea glume cu mine si imi zambea. Cand mergeam la concursuri, intotdeauna vorbeam.Insa odata cu trecerea timpului,el s-a departat, cu mine vorbeste cam din an in Paste si atunci din chestii neinsemnante. Intr-o zi,eu am trecut pe langa el,care era insotit de un prieten,si el a zis ceva de genul "ce gagica",inainte sa trec pe langa ei. In alta zi,eu ma duceam la bunica mea,langa care sta langa un bun prieten de-al lui.Ei erau amandoi. Cand am intrat in curte,ei au pus o manea,mie nu imi plac manelele,care era ceva de genul "pentru cine arunc milioane,pentru tine dragostea mea mare",iar la refren,se tot repeta numele meu. Acum cateva zile,am trecut pe langa el,iar atunci am observat ca a pus capul in jos si s-a inrosit. Eu nu stiu daca el mai simte ceva pentru mine. In clasa la el,sunt aproape numai fete,iar el a fost cu multe dintre ele. Probabil nu vrea sa se apropie de mine pentru ca eu sunt eleva era este numita uneori si tocilara,cu toate ca nu e asa. Intr-o zi,eram cu prietenele mele la scoala,si vorbeam de faptul ca trebuie sa corectez tema unui rand la mate. A venit si el,insotit de cativa prieteni,si probabil a auzit ce am spus. M-a intrebat :"esti si sefa clasei?" am spus da. "esti si la disciplina?" am spus da. Si el a afisat o privire ca si cum i-a placut ce a auzit,adica in sensul ca sunt genul de persoana care aproape e buna la toate. Oare lui ii place de mine? Vreau sa incerc sa ma apropii de el,vreau sa-i dau follow pe instagram, aprecieri la poze, etc. Dar nu stiu daca simte ceva.

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Eu cred ca te place.Numai ca ii este rusine si teama sa te intrebe daca vrei sa fii cu el.Acum,probabil, ma vei intreba de ce nu i-a fost rusine sa fie cu altele. Raspunsul este ca,(virgula) cu altele a avut doar aventuri. Tu esti iubirea lui. Cea cu care(scuze cacofonia) vrea sa fie intr-adevar.

4 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

Cred ca ai luat-o prea in serios.E un baiat care nu iti merita atentia, nu te mai gandi la el!

| Gabiwebkinz a răspuns (pentru CityOfSatan):

Sorry, dar cum poti sa ii zici asta? Tu iti dai seama ca il iubeste? De exemplu daca cineva te-ar iubi si tu l-ai iubi si te paraseste ai mai zice asta? Gandeste ce scrii si după, scrie

| Voidwithin a răspuns (pentru Gabiwebkinz):

Iubesti o persoana pe care nici nu o cunosti?
Pana si ea zice ca ii place, nu ca-l iubeste.

| Gabiwebkinz a răspuns:

Hei, stiu cum te simti, stiu ca iti vine sa plangi de durere cand iti zici in cand: Daca nu ma mai iubeste? Daca face asta ca sa ma faca geloasa? Stiu exact ce simti. Uite iti dau un sfat: Cand te intalnesti cu el zii sincer ce simti: stiu ca te rusinezi imediat, asa suntem toti dar incearca macar sa ii zici asta: Hei! Eu simt ceva pentru tine, tu mai simti macar un strop de iubire?

Sper ca te-am ajutat si nu uita [timpul vindeca orice]