| anonim_4396 a întrebat:

Am lipit din greseala guma de mestecat pe o poza (da, stiu cat de stupid suna asta) si, desi am curatat cat s-a putut, tot au ramas urme de guma pe care nu le pot da jos, pentru ca as strica poza. Vreo sugestie? chiar as avea nevoie rapida, multumesc!

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ca sa dai jos o guma de oriunde, ori pui niste servetele peste ea si dai cu fierul de calcat, guma o sa se "topeasca" si o sa se prinda de servetelul de hartie. Ori o bagi in congelator si o ingheti, asa o sa se desprinda fara sa lase urme. Partea cu fierul nu cred ca merge la poza, dar poti sa o bagi cateva ore in congelator si sa incerci sa dai guma jos dupa. Bafta.

2 răspunsuri:
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Poate incalzita mere

| JoKeRuLwTF a răspuns:

Poti sa o bagi la congelator apoi sa iei un cutit si sa dai bucatile de guma ramase incet jos.