| Andreiu68 a întrebat:

Am o pereche se adidasi patati de var alb(zici ca sunt dalmatieni papucii),si am dat cu apa,diluant,sapun dar nu se duce, Ce as putea sa le fac ca sa nu mai fie de var?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai,sunt adidasi sau papuci? De care var? Daca este lavabil lasa-i in apa calda la inmuiat, cateva ore. Apoi ii freci cu o perie de plastic.Firele de plastic.

| Andreiu68 explică (pentru darrio2007):

Sunt adidasi, si am dat var cu care vopseati peretii-var alb

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreiu68):

Lavabil.Incearca cum ti-am spus.Ai s-a cam freci la ei dar se curata pana la urma.

| George_Tentea_1988 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu, dar am gasit pe cineva care se ocupa de chestii de genul, daca adidasii sunt originali sau au costat foarte mult sau ti la ei, merita, daca sunt ieftini, mai bine iti iei altii. Dar poti incerca sa vb. cu el. http://olx.ro/......5Gqrs.html