| Anushka23 a întrebat:

Am o plantă de AloeVera in casă. Am citit ca are multe beneficii.
Știu ca are un gust amar, dar intrebarea mea este:
Dacă folosesc o cantitate mică de gel din interiorul frunzei in smoothie uri este vreo problemă?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai strica floarea?
Si nici nu cred ca e aceeasi specie care se foloseste in comert, sau poate se prelucreaza intr-un fel.
Vezi ca are la magazin apa cu pulpa de aloe vera, sunt in sticle verzi asa, si nu sunt chiar scumpe.

| Aube a răspuns:

Poti sa folosesti linistit. Nu e nici o problema.
Nu te lua dupa Gti. Planta de aloe creste mult si ai de unde rupe.

| NGheorghe a răspuns:

Gelul are niște proprietăți benefice dacă frunza respectiva este matură si are peste 4 ani
este o planta foarte fascinantă si cunoscuta de foarte mult timp. Informează-te mai mult despre ea pe net, din cărți ca sa nu o "consumi" degeaba.