| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand La Multi Ani tuturor si un an nou plin de impliniri!
si acum intrebarea!
In urma cu ceva timp am luat ceva pastile pentru alergie! erau vreo 4 pastile de inghitit deodata! le-am luat intr-o dimineata dupa ce am mancat iar dupa 15 minute am dat tot afara din stomacelul meusad, nu stiu dc, si mi-a ramas un gust ff amar in guraa, acel gust parca venea din gat si cam vreo 5 zile, acelasi gust ff amar! orice mancam sau orice am luat tot simteam amarala aia in gura, am luat si miere si zahar si de toate dar degeaba! si acum cateodata mai simt asa amarui in gura dar numai cate 5 minute si apoi trece! de la ce sa fie? de la pastiilele alea? de la fiere? cu toate ca eu cu fierea nu am nici un fel de problema!
funda:X:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gustul amar provine din stomac du-te la doctor, si nu te juca cu pastilele bea un pahar de lapte, fa-ti un ceai apropo ce alergie ai?

| AlinaaAli a răspuns (pentru anonim_4396):

Am la mucegai, caine, pisica si polen big grin

| anonim_4396 explică (pentru AlinaaAli):

Ce se intampla cand dai de aceste cosmaruri?

| AlinaaAli a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica? daca te referi la astea la care am alergie,e cam asa:
cand dau de caine sau pisica si pun mana pe ele sau le iau in brate simt ca am un par in gat,chiar daca nu il am,am asa o senzatie nasoala ca si cand ar fi acolo! cand dau de mucegai mi se ingunda nasul si simt ca respir greu! iar cat despre polen, din cate mi-a explicat alergologul e ceva in aer primavara si toamna si la astta am eu alergie, si in fiecare toamna si primavara fac ceva vaccinuri! si la fel si la polen simt ca respir cam greu!

| anonim_4396 explică (pentru AlinaaAli):

Naspa nu este ceva care sa te scape?

| AlinaaAli a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da,vaccinurile alea! dar sunt groaznic de dureroase,mai ales ca alergologul meu e si un pic cam nebun! nu pot sa ii spun ca doare si nu pot sa il intreb nimic! am mers la el pentru ca mi la recomandat cineva ca fiind cel mai bun din Oradea,dar mie mi se pare cel mai nebuncrying(
am impresia ca tot ce face, face numai pentru bani!
dar asta este!
insa, eu nu stiu ce e cu gustul ala amar! asta, ma cam framanta pe mine! cineva mi-a spus ca pastilele alea m-au deranjat la fiere si de aceea! si nu as mai merge la medici ca mi-e frica de cand a bagat teroarea in mine nenorocitul ala de alergologcrying

| anonim_4396 explică (pentru AlinaaAli):

Nu fi trista fi puternica

| AlinaaAli a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde putere? l-am intrebat odata ceva,nu imi mai amintesc ce si mi-a raspuns tare frumos,era ceva de genu"aici eu trebuie sa stiu ce fac ca eu sunt medicul si lasa-ma sa imi fac treaba"
si multe altele!
cand stiu ca trebuie sa merg la el,merg cu lacrimi in ochi, jur! imi e asa de fricacrying( de toti medicii, mai ales ca am mai patit o faza si cu un handicapat de stomatologlaughing numai peste handicapati daulaughing)

| anonim_4396 explică (pentru AlinaaAli):

Naspa alina frumos avatarul tau

| AlinaaAli a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi

12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cele 4 pastile eau pentru lambliaza, se cheama Fasigyn.Una din reactiile lor adverse este senzatia de amar in gura.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Abh):

Cele 4 pastile erau Fromilid, Prednison, Teotard si Aerius tongue

Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai specificat ca erau diferite! Si parazitozele dau reactii alergice. Daca nu spui ce medicamente iei, nu putem ghici, sorry! An nou fericit!