| Andreeaa1998 a întrebat:

Am o problema! Am luat purici de la catel, am si in casa, cu ce pot sa dau sa scap de ei? Helllppppp!

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Te duci la farmacie si ceri tratament pentru peduculoza(Asa se numeste problema)

| Vikaa a răspuns:

Trebuie in primul rand sa aspiri prin camera respectiva, foarte bine trebuie ca sa culegi eventualele oua depuse de purici, dupa aceea dai cu 4 sticle de killtox si trebuie sa stai pe afara barem 3 ore si cand intrii in casa, trebuie deschise geamurile ca sa se evapore mirosul ala de spray, din 3 in 3 zile repeti procesul.Desii,ar trebui sa mearga spray-ul, poti de siguranta sa mergi la farmacia veterinara sa-ti dea solutie de omorat puricii, iti zic ei de solutie si cum trebuie procedat cu ea. spala si cainele cu sampon specific cainilor si ai grija la ochi si urechi.

| lorena1gianinak a răspuns:

Verde de Paris daca se mai gaseste.ai grija poate fi peroculos, sa nu intri in casa dupa ce il folosesti.Iar pentru tine, mergi la o farmacie.