| Haydee a întrebat:

Am pofta de ceva dulce, dar nu ceva prajitura traditionala...
Ce pot sa fac in mai putin de 30 min de mancare?
Gustos, aromat si dulce!

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Repede si simplu: iaurt(la punga de 0, 500 ) amestecat cu dulceata de care ai in casa). Asa fac copiii mei cand vor ceva dulce, le place grozav, e racoritor, dulce, sanatos si se prepara rapid.

Răspuns utilizator avertizat
| Biscotte a răspuns:

Clatite happy

| emi a răspuns:

Uite o reteta traditionala spaniolahappyiei o paine si o tai felii groase, le inmoi in lapte fiert cu scortisoara, zahar si o coaja de lamaie(totul dupa gustul fiecaruia), dupa aceea le prajesti in ou, le pui pe uhn platou si le acoperi cu miere...este super delicios, usor de facut si economic, iti recomand reteta din plinhappydesi pare ciudata iti pot garatiza ca o sa-ti iasa, dar nu uita felii de paine groase, ca sa nu ti se rupa dupa aceea la inmuiatlaughing

| VladRO a răspuns:

Poti sa faci O zi si noapte, o faci in mai putin de 30 de minute si e foarte foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În 30 de minute? Fuga la cofetărie!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un desert rapid de pe yamyam.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oua cu paine si zahar toate prajite e cel mai bun ma duc sa imi fac si eu pofta buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.reteteculinare.ro/......-1311/...f bine:)

| zamfira a răspuns:

Shake it, baby one more time! :) uite si o reteta cu ciocolata http://www.gustos.ro/......hake.html. daca vrei ceva rapid, niste lapte si 2 banane si gata! :)

| tigress a răspuns:

Eu cand am pofta de ceva dulce si nu prea am chef sau timp sa fac ceva complicat iau un pachet de biscuiti cu miere(maia parca se numesc) si pun pe ei dulceata sau miere si pap cu laptic cald in care pun f putina esenta de vanilie sau putin zahar vanilat. e asa de bun.mai ales seara inainte de culcare.iti face somnicul linistit. poate chiar visezi frumos