| dumitritzan a întrebat:

Cum sa scap de pofta de mancare? In special de dulce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Incearca sa inlocuiesti dulciurile cu un fruct de ex. sau cu un iaurt. Ceea ce iti trebuie tie se cheama ambitie. bafta

9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de foarte multa vointa.

| psiholoaga a răspuns:

Poate fi si o glicemie scazuta nevoia de dulce. Daca simti nevoia de dulce cand esti obosit, mai ales. Mergi si fa-ti analizele ca sa fii sigur ca nu e vorba de asta. Inlocuieste cu fructe deshidratate, au zaharuri si cresc usor glicemia, fata de zahar care o creste rapid.

| nicky a răspuns:

In general pofta de dulce sau sarat poate fi din cauza lipsei de magneziu, fa-ti niste analize si daca mg e mic atunci ar fi bine sa mergi la medic sa-ti prescrie o reteta.

| eficientweb a răspuns:

Bea un pahar de apa calda inainte de masa, mananca o bucatica de morcov sau doua frunze de salata verde si mai vezi aici:
http://alturl.com/cmhah

| Uana_5406 a răspuns:

Bea apa cand simti ca iti este foame. Exista o cafea pentru reducerea poftei de mancare, Reducino se numeste. O gasesti si pe la farmacii, si pe la supermarketuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa iti satisfaci senzatia cu un iaurt sau o felie de paine cu inca ceva. Si dupa aia niste exercitii fitness.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea niste ceai de menta, iti reduce mult pofta de mancare si dulce

| chrissi a răspuns:

Bea in cursul unei zile o jumatate de litru de apa in care ai stors lamaie. Poti incepe cu ce cantitate lamaie ti se pare necesara, dar trebuie sa cresti treptat cantitatea. Eu am ajuns dupa circa 9 zile la o jumatate de lamaie si a mers foarte bine. Apropos, fara nici un pic de zahar! succes:*

| karla19 a răspuns:

Buna, este normal ca orice om sa aiba pofta de ceva dulce, dar in loc de o prajitura bunacioasa sau o inghetata savuroasa, iti recomand ciocolata amaruie ...scade si pofta de dulce si nu face asa mult rau ca celelalte dulciuri. Iar pofta de mancare nu poti sa o elimini dar poti sa o diminuezi, mancand putin si des...in concluzie, amagind foamea. PA