| 4evergentleman a întrebat:

Am pus Fairy detergent lichid de vase pe niște haine cu pete de ulei, am incercat cu Vanish dar am pus în compartimentul special în mașină de spălat nu direct pe pete și nu s-au scos petele, acum am pus puțin lichid pe fiecare pata a câtorva țoale patate de ulei in timp ce găteam! Mă gândesc că trebuie lăsate așa 15-20 de minute și apoi puse în mașină de spălat?
Am pus puțin cam mult derergent de asta pe 2 perechi de blugi și o bluza are ceva? Se va simți mirosul de la Fairy asta-i pe haine? Are ceva daca am pus puțin cam mult pe pete? Că am 2 perechi de blugi și într-o zi am stat pe o plasa pe scaun și eram tot transpirat și s-a luat roșeață aia de pe plasa de la transpirație pe blugi și au rămas patati,am tot incercat sa ii spal de mai multe ori și nu se lua pata acea roșie maricela de pe plasa pe care stăteam pe scaun, nu știu de ce nu am dat plasa la o parte, nu mă gândeam că se vor pata de la acea plasa! Sunt șanse să scap de acele pete roșii daca am pus detergent de asta sau funcționează doar pe pete de grăsime? La cat ar trebui sa spăl hainele 30 de grada sau 40 ar fi recomandat? Sa le las mai multe minute daca am pus puțin cam mult derergent înainte de a le pune la spălat? Se va simți mirosul de Fairy pe haine asta-i? Sau cum sa evit sa nu se simtă mirosul după spălare? Am avut o bluza care era toată pătată de ulei și de aia am pus ceva mai mult, avea multe pete pe ea!

Sa le las 30 de minute înainte de a le pune la spălat?

2 răspunsuri:
| Catlove33 a răspuns:

Salut, nu ai facut corect, se pune lichidu pe pata si se la 24 de ore si apoi clatesti, eu am fuct asa de multe ori, si amers. Sper ca te am ajutat.

| 4evergentleman explică (pentru Catlove33):

Https://www.tpu.ro/casa-gradina/cum-se-scot-petele-de-ulei/
La întrebarea asta spun multi că se pun după câteva minute in mașină de spălat după ce aplici detergent de vase pe pete