| CosmaD a întrebat:

Am pus rufele în masina de spălat, am selectat modul rufe colorate, acolo scrie că timpul este de 60 de minute. După ce am pornit mașina, se mișca încet, se învârtea de două ori, stătea câteva minute iarăși se învârtea. Și acum au trecut mai mult de 60 de minute dar mașina nu se oprește. Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| Mavni a răspuns:

La inceput, asa face. Trage apa, dizolva detergentul. Si oricum nu se misca de parca le-ar stoarce.
Din experienta mea, o tura de spalat tine cam 2 ore. Depinde si ce masina ai. Doar programul scurt, cu apa rece tine 45-50 minute.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da ne detalii ce marca e masina cît de veche este?

| gabicoo a răspuns:

Poate ai fixat programatorul pe modul economic! Citește cu atenție instrucțiunile!