| SharkyCrazyBoy a întrebat:

:. Imi pare rau ca am pus intrebara asta in aceasta categorie, dar am nevoie de raspunsuri rapide! Am nevoie de putin ajutor, mama mea spala rufele in masina de spalat, ea a folosit Ariel pentru rufe albe, desi eu am bagat rufe colorate, Este vreo problema, are vreo sansa sa se decoloreze?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La o spalare, doua, chiar daca Arielul contine oxigen activ, rufele colorate nu se decoloreaza.Fixeaza programatorul pentru spalare la temperatura de 30 sau 40 grade. Spor!

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Acel Ariel are rol de inalbitor.Actioneaza in genul Ace-ului, numai ca are concentratie mai mica de clor.Deci.o sa se decoloreze.Mai multa grija pe viitor.

| Simonyka a răspuns:

Alea albe o sa aiba culoarea celor colorate. fundabatting eyelashes?

| tymo20 a răspuns:

Doar sa nu fi pus mult.

| belinda_8164 a răspuns:

Nuuuu...nu se vor decolora... dar sa nu fie temperatura prea mare. 30-40 grade