| iulioara a întrebat:

Am si eu 2 lamai si vreau sa fac o limonada adica o sitronada. Cum o fac? Sau ce altceva as putea face cu ele ca sa ma racoresc?

Răspuns Câştigător
| krys1616 a răspuns:

Buna :*
Iei 2 lamai, o sticla de 2l,miere, zahar, cuburi de gheata happy
Prima oara umpli sticla de apa pana la jumatate aproximativ pe urma storci lamaile si pui sucul obtinut in sticla apoi o agiti un pic dupa care pui 3-4 linguri de miere si zahar(doar daca este necesar).Ca sa fie mai rece poti adauga si cuburi de gheata in sticlawinking
Sper ca te'am ajutat :*:*
fUnda?; d

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cum ai zis, fa-ti limonada.
Originala limonada in care iti trebuie o cana mare gradata in care pui apa 3 sferturi, cateva linguri de zahar, storci lamaile dupa care le tai feliute si le pui in vas.

Bagi cana gradata o ora, sau cat vrei tu pana se raceste in frigider, mesteci toata chestiuta aia si e perfect.

Multa bafta!

| pasta a răspuns:

Eu asa am facut / am pus un pachetel de ceai intr-o cana am facut ceai am pus 2 lingurite de ahar si 2 felii de lamie.Am turnat apa si am lasat sa se raceasca. Si i-am pus gheatsa.mmmm ce bum s-a primit

| Adinkra a răspuns:

Stoarce lamaile, adauga apa minerala si zahar daca vrei. da la rece sau adauga cuburi de gheata.

| Crivi a răspuns:

Hai ba nu se poate... draq le cureti si le maninci coajalaughing)))

| DΣΣΔ a răspuns:

Pai o limonada e adgcvata! iti dau un sfat stoarce lamaile pune zeama intr-o sticla cu cateva felii de lamaie si apa apoi baga sticla la frigider daca tot frei sa te racoresti.