Întrebare recomandată | Zoey112 a întrebat:

Cu ce as putea sa ma racoresc (ceva de mancare) in afara de inghetata (pentru ca nu am )?

Răspuns Câştigător
| morningstar a răspuns:

Poti pregati salata de vinete, salata de rosii cu mozzarela, salata de icre, supe care se pot manca si reci, iar ca bauturi iti poti face sucuri din fructe la storcator si puse la frigider, limonade, budinci, suc de soc, pepene tinut l frigider, salate de fructemai zemoase.

15 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Salate de fructe sau legume, lactate reci ( lapte, smantana), ceai de menta (da senzatia de rece).

| Sara2 a răspuns:

Ce poate fi mai delicios si mai racoros decat o felie de pepene rosu rece proaspat scos din frigider?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să faci : un ceai cu lămâie, o limonadă, o îngheţată din iaurt, o salată de fructe, etc.

Toate cele bune.

| maddy673 a răspuns (pentru bursuc001):

Cum se face inghetata de iaurt? happy

| bursuc001 a răspuns (pentru maddy673):

Bună!

Vezi diverse reţete la linkul :
http://www.google.ro/......http?/

O zi frumoasă.

| maddy673 a răspuns (pentru bursuc001):

Mersi mult...o s-o incerc.happywinking big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru maddy673):

Cu plăcere!
Poftă mare să aiwinking

Toate cele bune.

| Latinmoon a răspuns:

Iti poti face o limonada rece dintr-o lamaie-doua!winking

| Maxim96 a răspuns:

Fructe congelate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand o LIMONADA,
4 lamai, 2 litri apa, zahar dupa gust sau miere, cuburi de gheata
Pe (foarte) scurt, modul ei de preparare ar suna cam asa: se storc lamaile, sucul rezultat se amesteca cu zahar dupa gust sau si mai bine- miere. Se adauga apa, cuburile de gheata (mai ales daca e vara tongue ) si se amesteca bine.
Te pup!

| rosalinda985 a răspuns:

Fa-ti o limonada si pune gheata, sau fructe congelate

| alexandra1111124 a răspuns:

Poti manca fructe zemoase si racoritoare cum ar fi pepene rosu cirese capsuni si tinute putin in frigider.

| Stefan_Codrin_1999 a răspuns:

Salata de orice fel apa, limonada fructe si alte lucruri din frigider

| PufuleteKiduuu a răspuns:

Salată de fructe sau separat câte un măr ..sau o limonada happy