| smiley92 a întrebat:

Am un frigider Bosch, low-frost si am o nelamurire.De ceva timp merge incontinuu, nu se mai opreste.Cand l-am cumparat era ok.In frigider se pare ca e cald, astazi am pus mana la margine in partea stanga cum se deschide frigiderul si era foarte cald doar acolo in alta parte nu e cald.Nu stiu exact daca e de acum de cand a dat frigul, sau dinainte acum cateva zile in urma am observat ca nu e rece in frigider.Il am de 5 luni si a mers incontinuu, trebuie decongelat sau e din cauza frigului de afara? Frigiderele astea noi sau unele am inteles ca nu mai ingheata daca e frig afara?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca merge continuu inseamna ca ai motorul ars trebuie schimbat daca mai este in garantie il schimbă servisul gratis tu sună la servis si spune le situatia sa vina sa il faca, dar grabeste te pana pe 15 decembrie suna i ca după au concediu de sarbatori pana pe 10 ianuarie

| smiley92 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Congelatorul merge, nu are cum sa fie compresorul...E in garantie, dar inainte sa il trimit in garantie vreau sa stiu daca e ceva normal la temperatura de afara sau trebuie sa fie temperatura de la 10 grade in camera sa functioneze corect?

| smiley92 explică:

Alte sugestii? E de la temperatura scazuta ca merge incontinuu sau e ceva defect?